خواص درمانی گیاه کاهو

  30بازدید

  خواص درمانی گیاه کاهو عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : کاهو تمیز کننده خون است کاهو بعلت داشتن آهن خونساز است ضد تورم است 4کاهو خواب آور و آرام بخش است کاهو ملین و ادرار آور است خوردن کاهو برای مالیخولیا مفید است کاهو زخم های مجاری ادرار و مثانه را درمان می کند اگر کاهو را با سکنجبین و یا سرکه بخورند اشتها آور است کاهو اثر ضد تشنج درد زنان شیدره اگر می خواهند که شیرشان زیاد شود باید کاهوی پخته بخورند ورم غدد لنفاوی را برطرف می کند اگر در خوردن کاهو افراط نکیند این گیاه بهیچوجه مضر نیست زیاده روی در خوردن کاهو باعث کم شدن قدرت جنسی، فراموشی و کم شدن حافظه، ضعف دید چشم و نفخ شکم میشود.

  خواص درمانی گیاه جعفری

  31بازدید

  خواص درمانی گیاه جعفری عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : جهت دل پیچه ودرد پهلو موثر است میوه آن در باز شدن خون قاعدگی مفید بوده ودافع سنگ کلیه است. تب بر، ضد عفونی کننده مجاری ادرارو جلوگیرنده تنگی نفس ودردهای عصبی است. دم کرده آن برای رفع گرفتگی صدا توصیه می شود. تخم آن ضد نفخ است. گرفتگی عروق را باز می کند. مسهل، مخرخ جنین و ضد درد قاعدگی است. ضماد آن خون مردگی را برطرف می کند. خوراندن جعفری به طوطی وبلبل آنها را لال می کند.

  خواص درمانی گیاه زنیان

  36بازدید

  خواص درمانی گیاه زنیان عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : آنتی اسپاسمودیک (باد شکن)، هضم کننده غذا، مانع تخمیرات میکروبی در روده بزرگ، مانع به وجود آمدن اسهال، زیاد کننده شیر، ضد دل پیچه، مسکن سیستم عصبی، پایین آورنده چربی خون.

  خواص درمانی گیاه تخم کتان

  33بازدید

  خواص درمانی گیاه تخم کتان عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : روغن تخم کتان علاوه بر داشتن ??????? دارای ویتامین ? نیز می باشد و حتی اگر بمقدر بیش از احتیاج (یک قاشق چایخوری در روز) مصرف شود عوارض جانبی نخواهد داشت.خاصیت مهم دیگر روغن کتان اثر ضد تورم آن می باشد. میگرنهای دردناک را شفا دادنه و عادات ماهانه دردناک را از بین می برد مطالعات جدید نشان داده است که روغن تخم کتان حتی می تواند مصونیت بدن را در مقابل بیماریها بالا ببرد. استفاده از این روغن از سرطان جلوگیری می کند. می توان تخم کتان را با مقدایر آب جوشانید و سپس جوشانده آنرا در داخل وان حمام ریخت و در آن دراز کشید. خارش پوست را فورا از بین می برد.

  خواص درمانی گیاه اورس

  25بازدید

  خواص درمانی گیاه اورس عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : مصرف دارویی آن به صورت محلی، استفاده از صمغ این گیاه برای ناراحتیهای پوستی و تنظیم عادات ماهانه است. این گیاه تنها گونه ای است که با شرایط سخت قادر به ادامه حیات است و حافظ خاک نقاط مرتفع است. محل رویش این گیاه در ارتفاعات بیش از ?500 متر و کوهستانهای صعب العبور می باشد و بیشتر در جنگلهای غرب کشور وجود دارد. درختی بسیار مقاوم و سازگار با هر نوع آب و هوایی است و دارای برگهای سوزنی شکل می باشد و بسیار بوی زننده ای دارد.

  خواص درمانی گیاه بابونه

  26بازدید

  خواص درمانی گیاه بابونه عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : اشتها آور، قاعده آور، ضد درد هنگام دندان در آوردن کودکان، صفرا بر، با غرغره کردن آن جوشهای دهان و بوی بد دهان از بین می رود.

  خواص درمانی گیاه زرشک

  32بازدید

  خواص درمانی گیاه زرشک عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : در زیادی خون قاعدگی موثر است. در تقویت معده وکم اشتهایی تجویز می شود. اثراتی شبیه مرفین را دارد. ضد فشار خون و منقبض کننده کبد است. میوه آن برای زخم روده و خونریزی رحم مفید است. مولد باد است. با داروهای گرم برای سرد مزاجان موثر است. شربت آن برای سم های کشنده مفید است. ضمادش را بر روی دمل های گرم گذاشتن مفید است. شربت آن در برکندن صفرا موثر است.

  خواص درمانی گیاه خاکشیر

  29بازدید

  خواص درمانی گیاه خاکشیر عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : جوشانده خاکشیر برای رفع اسهال های ساده و رفع ترشحات زنانگی مفید است.برای دفع کرم مفید است.خاکشیر ادرار آور است.خاکشیر تب بر است.سرخک و مخملک را دوا می کند.خاکشیر صدا را باز می کند.برای از بین بردن کهیر و التهابات پوستی از خاکشیر استفاده کنید.بعضی از افراد هنگامیکه خاکشیر می خورند ممکن است سردرد بگیرند اینگونه شاخاص باید خاکشیر را با کتیرا بخورند.

  خواص درمانی گیاه ماشک گل خوشه ای

  54بازدید

  خواص درمانی گیاه ماشک گل خوشه ای عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : این گیاه با توجه به داشتن ساقه کلفت و آبدار بسیار مورد توجه است. همچنین ساقه این گیاه بسیار شیرین و مقوی است. در ارتفاعات رویش دارد و رشد یکساله دارد که از اواسط فروردین شروع می شود.

  خواص درمانی گیاه ماهی

  28بازدید

  خواص درمانی گیاه ماهی عوارض فواید کاربرد موارد مصرفی از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : بسیار بزرگ وسخت گوشت مناسب نیست. بهترین ماهی به ترتیب شبوط، مارماهی، ماهی دریایی و ماهی که بر خلاف جریان آب حرکت می کند مفید تر از سایرین است. آب پز ماهی تازه اعصاب را آرام می کند. بهترین روش پختن ماهی آن است که آب را بجوشانند وسپس ماهی را در آن بیندازند. ماهی در وغن سرخ شده برای افرادی که معده ضعیف دارند مضر است. گوشت ماهی شور برای سرد مزاجها و پیران بهتر است. خوردن ماهی که از جوی سید شود مکروه است. خوردن ماهی با سبزی باعث افزایش شیره معده می شود.