معنی UPC Universal Product Code مخفف انگلیسی

  54بازدید

  معنی کلمه UPC Universal Product Code اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : این کد توسط صنعت سوپرمارکت به‌منظور معرفی محصولات و تولیدکنندگان، روی برچسب‌های محصول ایجاد شده است. تعداد زیادی از سازندگان، چاپگرهائی تولید می‌کنند که علائم میله‌ای ۱۰ رقمی را تولید نمایند. همین تولیدکنندگان دستگاه‌های پیمایش نوری می‌سازند تا این کدها به‌هنگام کنترل سوپرمارکت، خوانده شوند.

  معنی FES Fundacion para la Educacion Superior مخفف انگلیسی

  54بازدید

  معنی کلمه FES Fundacion para la Educacion Superior اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : بنیاد آموزش عالی.

  معنی NOS Network Operating System مخفف انگلیسی

  115بازدید

  معنی کلمه NOS Network Operating System اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : سیستم‌عامل شبکه سیستم‌عاملی است که ویژه پشتیبانی از شبکه طراحی می‌شود. همین‌طور می‌توان گفت سیستم‌عامل شبکه نرم‌افزاری است که یک شبکه و ترافیک و صف پیام‌های روی آن را کنترل می‌کند. همچنین کنترل دسترسی چندین کاربر به یک منبع بر روی شبکه نظیر یک فایل را بر عهده دارد و عملیات مدیریتی مهمّی نظیر کنترل امنیت را میسّر می‌سازد. سیستم‌عاملهای مبتنی بر سرویس دهنده (Server) علاوه بر کارهای نظارتی، امنیتی و مدیریتی پشتیبانی از کار در شبکه را نیز هم‌زمان برای چندین کاربر فراهم می‌کنند. سیستم‌عاملی که از وجود شبکه آگاه باشد (Network-Aware) می‌تواند امکان دستیابی به منابع شبکه را برای کاربران فراهم سازد. بر خلاف سیستم‌عاملهای تک کاربره این سیستم‌عاملها باید درخواستهای دریافتی از ایستگاه‌های کاری مختلف را پاسخ گویند و جزییاتی چون دستیابی و ارتباطات شبکه، تخصیص و به اشتراک گذاشتن منابع، محافظت داده‌ها و کنترل خطاها را نیز مدیریت کنند. سرنام آن NOS است. Network OS نیز نامیده می‌شود.

  معنی CSP CERTIFICATED SYSTEMS PROFESSIONAL مخفف انگلیسی

  64بازدید

  معنی کلمه CSP CERTIFICATED SYSTEMS PROFESSIONAL اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : طراحی CSP دارای ۴ موضوع زیر می‌باشد:مشخص کردن متخصصین سیستم‌ها که به سطح معیّنی از دانش و تجربه در اصول و مهارت‌های سیستم‌ها، مدیریت منابع اطلاعاتی و قوانین مربوط به آن رسیده‌اند. تهیه امکانات، خطوط راهنما و روش‌های ارزیابی لازم برای رسیدن به وضعیت تخصصی. تشویق به ادامه پیشرفت تخصصی و ترغیب به تبعیت از استانداردهای تخصصی.

  معنی ZB Zetta Byte مخفف انگلیسی

  53بازدید

  معنی کلمه ZB Zetta Byte اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : زتابایت یک واحد از اطلاعات که برابر ۱۰۲۴ اکزابایت است. کوتاه شده آن (ZB) می‌باشد.مقدار آن برابر با ۰۰۰ ۰۰۰ ۰۰۰ ۰۰۰ ۰۰۰ ۰۰۰ ۰۰۰ ۱ بایت است.

  معنی NTFS New Technology File System مخفف انگلیسی

  47بازدید

  معنی کلمه NTFS New Technology File System اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : ان‌تی‌اف‌اس یا سیستم فایل با فناوری نو (NTFS) استاندارد فایل سیستم‌های موجود در خانواده ویندوزهای NT است که از جمله آنها می‌توان به ویندوزهای ۲۰۰۰، XP و ۲۰۰۳ اشاره نمود.ان‌تی‌اف‌اس جانشین HPFS می‌باشد که توسط مایکروسافت و آی‌بی‌ام برای سیستم‌عامل OS/۲ طراحی شده بود و قرار بود به‌عنوان جانشینی برای فایل سیستم جدول تخصیص فایل (FAT) که در داس (MS-DOS) استفاده می‌شد بکار گرفته شود. HPFS چندین مزیت نسبت به FAT داشت از جمله پشتیبانی از فوق داده (metadata)، استفاده از ساختارهای پیشرفتهٔ داده با هدف افزایش کارایی، قابلیت اطمینان و بهره‌برداری بهینه از فضای دیسک. NTFS تمامی این قابلیتها را به همراه مزیتهایی چون فهرستهای کنترل دسترسی (acl) و ثبت وقایع سیستم فایل (file system journaling) را بصورت یکجا در خود دارد.

  معنی WTF World Taekwondo Federation مخفف انگلیسی

  117بازدید

  معنی کلمه WTF World Taekwondo Federation اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : فدراسیون جهانی تکواندو.

  معنی WiMAX WorldWide Interoperability for Microwave Access مخفف انگلیسی

  18بازدید

  معنی کلمه WiMAX WorldWide Interoperability for Microwave Access اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : وایمکس (WiMAX) یا هم‌کُنش‌پذیری جهانی برای دسترسی ریزموج، پروتکل ارتباطی برای دسترسی پهن باند بی‌سیم بر پایه استاندارد IEEE 802.16 است. وای‌مکس امکان دسترسی به اینترنت را به هردو صورت ثابت و کاملا سیار در یک ناحیه گسترده فراهم می آورد. هم اکنون (۲۰۱۰ میلادی) آخرین بازبینی وایمکس امکان دسترسی با نرخ انتقال داده ۴۰ مگابیت بر ثانیه را عرضه می کند. با استاندارد IEEE 802.16m انتظار می رود که سرعت انتقال تا یک گیگابیت بر ثانیه افزایش یابد. نام وایمکس توسط انجمن وایمکس انتخاب شد که در سال ۲۰۰۱ برای ارتقای همنوایی و همکنش پذیری این استاندارد تاسیس شد. این انجمن وایمکس را به عنوان یک فناوری برپایه استاندارد تعریف می کند که امکان دسترسی بی سیم پهن باند را به عنوان جایگزینی برای کابل و خطوط دی اس ال (DSL) ارائه می دهد.

  معنی ® Registered Sign مخفف انگلیسی

  16بازدید

  معنی کلمه ® Registered Sign اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : علامت ® معمولاً در کنار اسم شرکت ها و یا لوگوها قرار میگیرد و به این معنیست که آن شرکت یا لوگو ثبت شده و اگر کسی خواست از آن استفاده تجاری بکند، باید مقرراتی که در نظر گرفته شده را اول بررسی نماید.