معنی ضرب المثل مرد خردمند هنر پیشه را --- عمر دو بایست در این روزگار *** تا به یکی تجربه آموختن --- با دگری تجربه بردن بکار. [سعدی]

  387بازدید

  معنی و مفهوم ضرب المثل مرد خردمند هنر پیشه را --- عمر دو بایست در این روزگار *** تا به یکی تجربه آموختن --- با دگری تجربه بردن بکار. [سعدی] دریافت و درک یعنی چه از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : شعر " مرد خردمند هنر پیشه را / عمر دو بایست در این روزگار / تا به یکی تجربه آموختن / با دگری تجربه بردن بکار " یکی از اشعار سعدی ست و در ستایش تجربه اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند البته بدیهی است کسانی که دیدگاه های خود را در قالب هنر بیان می کنند، تاثیر بیشتری بر محیط پیرامون خود می گذارند.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 10 روز قبل
  0

  تتت

  الهه 5 ماه قبل
  0

  سعدی چنان بزرگمردی در ادبیات و خِرده که من مانندشو ندیدم . ایشون میفرماید انقدر تجربه در پیش مردِ خرمند و هنرمند ارزشمنده که یک عمر زمان باید تا با بهره گیری از خرد و هنر خودش تجربه بیندوزه ( که رهنمون ایشون همون خرد و هنر و ادب ...درتمام ۸ باب گلستان و ۱۰ باب بوستان و تمام اشعارش هست) یک عمر دیگه که این ها رو به کار بگیره . این مرد فرزانه هرگز زیاده خواه نیست که بگه ای کاش دو بار عمر به انسان داده میشد ! ایشون تنها میفرمایند ارزش به دست آوردن تجربه به اندازه ی یک عمره.

  0
  عاطفه 1 ماه قبل

  👏👏👏

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  فکر کنم منظورش از درک اینده است

  0
  عاطفه 1 ماه قبل

  منظورش کشف راه درست زندگیه

  که انسان فقط یبار ب دنیا میاد و یبارزندگی در این دنیارووتجربه میکنه و نباید این فرصتو ازدست بده