معنی NOS Network Operating System مخفف انگلیسی

  معنی کلمه NOS Network Operating System اصطلاح مخفف انگلیسی به زبان فارسی ترجمه دیکشنری آنلاین از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : سیستم‌عامل شبکه سیستم‌عاملی است که ویژه پشتیبانی از شبکه طراحی می‌شود. همین‌طور می‌توان گفت سیستم‌عامل شبکه نرم‌افزاری است که یک شبکه و ترافیک و صف پیام‌های روی آن را کنترل می‌کند. همچنین کنترل دسترسی چندین کاربر به یک منبع بر روی شبکه نظیر یک فایل را بر عهده دارد و عملیات مدیریتی مهمّی نظیر کنترل امنیت را میسّر می‌سازد. سیستم‌عاملهای مبتنی بر سرویس دهنده (Server) علاوه بر کارهای نظارتی، امنیتی و مدیریتی پشتیبانی از کار در شبکه را نیز هم‌زمان برای چندین کاربر فراهم می‌کنند. سیستم‌عاملی که از وجود شبکه آگاه باشد (Network-Aware) می‌تواند امکان دستیابی به منابع شبکه را برای کاربران فراهم سازد. بر خلاف سیستم‌عاملهای تک کاربره این سیستم‌عاملها باید درخواستهای دریافتی از ایستگاه‌های کاری مختلف را پاسخ گویند و جزییاتی چون دستیابی و ارتباطات شبکه، تخصیص و به اشتراک گذاشتن منابع، محافظت داده‌ها و کنترل خطاها را نیز مدیریت کنند. سرنام آن NOS است. Network OS نیز نامیده می‌شود.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  1 9 روز قبل
  0

  سیستم عامل شبکه یک سیستم عامل است که تنها با هدف پشتیبانی از ایستگاه های کاری ، به اشتراک گذاری پایگاه داده ، به اشتراک گذاری برنامه ها و به اشتراک گذاری فایل و دسترسی پرینتر در بین چندین رایانه در یک شبکه طراحی شده است. برخی از سیستم عامل های مستقل ، مانند Microsoft Windows NT و OpenVMS Digital ، دارای قابلیت های چند منظوره هستند و همچنین می توانند به عنوان سیستم عامل شبکه عمل کنند. برخی از شناخته شده ترین سیستم عامل های شبکه شامل Microsoft Windows Server 2003 ، Microsoft Windows Server 2008 ، Linux و Mac OS X.